Синусит у дітей
Гострий бактеріальний синусит є частим ускладненням інфекцій верхніх дихальних шляхів у дітей раннього віку, хоча в ранньому дитинстві частково вентилюються лише гайморові пазухи та комірки решітчастої кістки.
Лобові пазухи розвиваються до віку 5 або 6 років. Більшість всіх пазух досягає розміру дорослого у віці до 15 років. Лобова пазуха розвивається останньою, зазвичай досягає розміру дорослої людини до 19 років.
Випадки синуситу у дітей
Синусит у дітей зазвичай виникає в результаті застуди (грипоподібна інфекція). Застуда призводить до того, що слиз закупорює отвори навколоносових пазух, внаслідок чого порушується виведення носового секрету та вентиляція пазух. Це створює оптимальне середовище для існування патогенних мікроорганізмів: віруси осідають на слизовій оболонці, розмножуються і викликають синусит. Діти сприйнятливі до цього типу інфекції, оскільки їх імунна система ще не повністю розвинена. З цієї причини в дитячому віці дуже важливо лікувати перші симптоми застуди швидко.
Як батьки розпізнають синусит у своїх дітей?
Чим менше дитина, тим важче батькам правильно діагностувати синусит. Особливо маленькі діти часто не можуть точно описати свої симптоми. Наявність синуситу слід запідозрити, коли застуда не зникає протягом понад 10 днів, та за наявності типових ознак, подібно до ознак у дорослих:
- лихоманка або висока температура тіла
- втома і загальне відчуття нездужання
- закладеність носу, зазвичай у поєднанні з застудою та гнійними виділеннями з носа
- головний біль
- Біль в області обличчя
- Обмежений нюх
Часто батьки помічають лише загальні симптоми, такі як застуда, лихоманка та виснаження дитини. Як і у дорослих, синусит може виникати у дітей та немовлят одночасно з іншими інфекціями, і тому його легко не помітити.
Таким чином, завжди звертайтесь до педіатра, який поставить правильний діагноз і, у разі необхідності, призначить відповідне лікування.
Параназальний синусит у дітей: Коли звертатися до лікаря?
Зокрема, важливо звернутися до лікаря зі своєю хворою дитиною, якщо
- температура тіла піднімається вище 39 градусів Цельсія або
- на стінці глотки видно слизовий секрет, що стікає
Особливо у дітей ризик розвитку ускладнень збільшується, і запалення може поширюватися, наприклад, на очні ямки або вуха. З цієї причини не лікуйте дитину самостійно, особливо якщо симптоми синуситу швидко не покращуються.
Корисно знати: жінки, які годують груддю та страждають на синусит, повинні звернутися до лікаря, щоб захистити свою новонароджену дитину. Лікар може надати інформацію про те, які методи лікування синуситу можна використовувати без ризику для дитини.
Синусит у дітей - що може допомогти?
Педіатр призначить вам відповідне лікування після проведення обстеження та діагностики. Метою терапії є розрідити накопичений, густий слиз та забезпечити його дренаж. Зазвичай слиз вимиває збудників хвороб та відновлює вентиляцію пазух. Корисними можуть бути парові інгаляції, закапування місцевих протинабрякових засобів та сольові краплі в ніс. Зрошення сольовим розчином може сприяти механічному очищенню виділень. Це мінімізує бактеріальне та алергенне навантаження та покращує очищувальну функцію мукоциліарного кліренсу. Також можна застосовувати муколітичну терапію. Завжди важливо дотримуватися вказівок щодо правильного дозування для певної вікової групи. Лікар може допомогти вам у виборі препарату та дозування.
Лікування паром
Сольові краплі
Виділення з носа
Промивання носа сольовим розчином
Поради щодо лікування домашніми засобами
Оскільки синусит у маленьких дітей зазвичай розвивається внаслідок застуди, прості домашні засоби можуть полегшити стан. Невеликий огляд:
Пийте багато рідини
Вживання великої кількості рідини сприяє розрідженню густого слизу. Підходить вода, несолодкий чай або розведений сік.
Забезпечити підвищене положення голови під час сну
Підняття голови під час сну для полегшення виділення секрету також є корисним і може полегшити стан.
Нанесіть теплі пакети для обличчя
Теплі пакети, прикладені на уражені ділянки обличчя, можуть мати заспокійливий ефект.
Додаткова інформація про: