Що таке синусит?
Синусит (запалення навколоносових пазух) - це запалення слизових оболонок в навколоносових пазухах, яке часто виникає внаслідок попередньої застуди (риніту), алергічного риніту або грипоподібної інфекції. Синусит може бути гострим або хронічним. Спочатку симптоми зазвичай нагадують звичайну застуду, але згодом розвивається виражене нездужання. Але які відчуття викликає синусит? У чому різниця між гострим і хронічним синуситом? Яке найкраще лікувати синусит? Про це ви можете прочитати тут.
- Що таке пазухи?
- Пазухи: структура
- Причини синуситу (запалення навколоносових пазух)
- Ознаки та тривалість синуситу
- Гострий та хронічний синусит: у чому різниця?
- Полегшити симптоми синуситу
- Респеро Миртол®: фітотерапія гострого та хронічного синуситу
- Респеро Миртол®: Механізм дії
- Респеро Миртол®: Спосіб застосування
- Поширені запитання про синусит (запалення навколоносових пазух)
Що таке пазухи?
Навколоносові пазухи є частиною нашої дихальної системи. Відповідно до назви, їх можна вважати маленькими печерними ходами в області носа. Ці заповнені повітрям порожнини безпосередньо з’єднані з носом через вузькі отвори (співустя). Потреба навколоносових пазух з’ясовані ще не до кінця. Однак передбачається, що вони роблять важкий череп легшим і надають резонанс (посилення звуків) при розмові.
Лобні пазухи
Етмоідальна пазуха
Клиноподібні пазухи
Гайморові пазухи
Пазухи: структура
Кожна людина має всього чотири навколоносові пазухи, які розташовані попарно або окремо в черепі навколо носа.
До них належать:
Гайморові пазухи:
Вони розташовані у верхній щелепі і належать до найбільших пазух. Оскільки вони відділені від верхньощелепних молярів лише тонкою кістковою стінкою, запалення зубного кореня може поширитися на гайморову пазуху над ним.
Лобові пазухи:
Лобові пазухи знаходяться над очними ямами та є основною порожниною носа. У разі запалення цих навколоносових пазух в процесі синуситу, така реакція може поширюватися на орбіту через таке розташування (флегмона орбіти).
Клиноподібні пазухи:
Навколоносові пазухи, розташовані всередині черепа, рідко вражаються інфекціями. Їх задні стінки дуже товсті та внизу межують із стінкою горла. Тільки їх кісткові звіди можна описати як слабкі місця. Вони знаходяться в безпосередній близькості від пітуітарної залози (гіпофіз), який виділяє важливі гормони. У разі запалення клиноподібних пазух, цей процес може поширитися на гіпофіз.
Пазуха решітчастої кістки:
Кількість решітчастих кісток може варіюватися - зазвичай у дорослому віці їх кількість становить 10-15.
Решітчасті клітини запалюються порівняно рідко.
Найпоширеніші причини синуситу (запалення навколоносових пазух)
Синусит або навколоносовий синусит може виникати у разі порушення виведення носового секрету та вентиляції через отвори. Це той випадок, наприклад, коли слиз в носі перекриває отвори внаслідок застуди. Це створює ідеальне середовище для розмноження патогенних мікроорганізмів, таких як бактерії та віруси. У більшості випадків причиною є віруси: вони осідають на слизовій оболонці пазухи, розмножуються та викликають запальну реакцію.
Хоча бактерії самі по собі також можуть викликати запалення, більш вірогідно, що прогресуюча вірусна інфекція призведе до повторного зараження бактеріями, і, таким чином, тривалість синуситу буде збільшено. Якщо це так, для уникнення подальших ускладнень необхідно лікування антибіотиками.
В принципі може виникнути запалення кожної з цих пазух. Якщо уражені одночасно всі навколоносові пазухи, в медичній термінології це явище відомо як пансинусит.
В який момент синусит стає хронічним?
Синусит стає хронічним, якщо симптоми тривають довше дванадцяти тижнів, повністю не зникаючи.
Хронічна форма може розвинутися в результаті гострого синуситу, який не вилікували.
Іншими причинами є
Доброякісні поліпи носа
Скривлена носова перегородка
Алергії
Проблеми із зубами (зубні інфекції або процедури)
Деякі захворювання пов’язані з порушенням мукоциліарного кліренсу (наприклад, муковісцидоз, синдром нерухомої війки (Картагнара))
Iмуннодефіцит
Ознаки та тривалість синуситу
Не завжди можна чітко відрізнити симптоми застуди, при якій слизова оболонка носа запалена, від синуситу.
Ці два захворювання часто поєднуються, що називається риносинуситом. Зазвичай це результат попередньої грипоподібної інфекції.
Тим не менше, існують дуже специфічні характеристики, які вказують на синусит. На додаток до застуди та закладеності носа, хворі люди зазвичай мають відчуття тиску на лоб або вилиці. Як правило, ці симптоми посилюються при згинанні, кашлі, чханні або при киванні головою.
Огляд ознак синуситу:
Біль і відчуття тиску а області щік, лоба або навколо очей (залежить від того, які пазухи уражені.
Утруднене носове дихання через набряк слизової носа, жовті або зелені виділення з носа; погане сприйняття запахів.
Відчуття тиску на вуха.
Загальний хворобливий стан з головними болями
Лихоманка (досить рідко)
Почуття слабкості
Ставтеся до сигналів організму серйозно: Коли звертатися до лікаря при гаймориті?
Гострий синусит зазвичай триває близько 10-14 днів.
У разі появи симптомів, що свідчать про синусит, завжди звертайтеся до лікаря. Особливо, якщо ваш стан через кілька днів не покращився або симптоми зберігаються довше, лікар повинен провести необхідні обстеження. За певних обставин - і, на щастя, лише у дуже поодиноких випадках - інфекція може поширитися на інші ділянки, такі як очні ямки, оболонки та мозок. Це може призвести до інших симптомів, таких як набряк обличчя, проблеми із зором або сильні та постійні головні болі.
Гострий та хронічний синусит: у чому різниця?
Залежно від того, як довго зберігаються симптоми синуситу, розрізняють гострий (триває менше 12 тижнів) та хронічний синусит (триває довше 12 тижнів). Симптоми можуть бути досить схожими: нежить, закладеність носа та відчуття тиску в області обличчя та голови можуть виникати при обох формах. Однак симптоми хронічного синуситу можуть бути дещо менш вираженими та виникати при рецидивах.
Гострий синусит (запалення пазух)
Гострий синусит, як правило, розпізнати легше, оскільки симптоми є більш вираженими. Симптоми можуть включати закупорку носа, втрату нюху та смаку, нежить або застуду з жовтими або зеленими виділеннями та біль у верхній щелепі та області чола. Ці болі посилюються при нахилі голови. Крім того, може виникати більш-менш виражене відчуття нездужання та підвищення температури. Якщо виникають такі скарги, як набряки обличчя, погіршення зору або постійні головні болі, важливо негайно звернутися до лікаря для визначення точного діагнозу та уникнення можливих подальших ускладнень.
Хронічний синусит (запалення пазух)
Хронічний синусит іноді протікає досить непомітно, і симптоми можуть відрізнятися; такі симптоми, як утруднене носове дихання та відчуття тиску в голові чи в області обличчя, стоять на передньому плані, але втрата або зменшення нюху, стікання слизу з носа та погіршення загального стану здоров’я при втомі є поширеними. Часто людина відчуває себе втомленою, непрацездатною і не дуже стійкою.
Як можна усунути симптоми синуситу
Лікування синуситу в першу чергу направлене на зменшення запалення слизової оболонки в пазухах та розрідження слизу. Це дозволяє слизу витікати та вимивати патогени назовні. Засоби з рослинними активними інгредієнтами, що розріджують слиз, наприклад, Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте, можуть використовуватися для цього.
У разі сильного порушення носового дихання, то для полегшення дихання через ніс також можна використовувати протизапальні назальні спреї та додаткові засоби для догляду за носовою порожниною.
Допомогти полегшити симптоми синуситу також можуть домашні засоби. Наприклад, корисними можуть бути парові інгаляції або терапія інфрачервоним світлом.
Хірургічне втручання, наприклад, прокол пазух для дренування порожнин, проводять досить рідко та лише у випадку хронічного синуситу.
Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте - це рослинний лікарський засіб для лікування гострого та хронічного синуситу.
У багатьох випадках препарат Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте виявився ефективним препаратом для лікування синуситу. Він вважається надійним допоміжним засобом, коли йдеться про розрідження слизу та очищення дихальних шляхів. Крім того, природні інгредієнти можуть допомогти зменшити запалення
Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте містить комбінацію різних ефірних олій: евкаліпта, лимону, мирту та солодкого апельсину. Вони сприяють очищенню організму від густого слизу і можуть позитивно впливати на перебіг захворювання, полегшуючи такі симптоми, як біль в області обличчя, головний біль, також покращують загальне самопочуття та зменшують потребу в антибіотиках. Але препарат Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте підходить не тільки для складної терапії синуситу: він також використовується у складі комплексної терапії бронхіту.
Як діє Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте при синуситі?
Ефект препарату Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте заснований на спеціальному дистиляті ефірних олій. Чотири ефірні олії: олія евкаліпта, олія мирта, олія солодкого апельсина та лимона отримують за допомогою процесу дистиляції - ректифікацієї, що призводить до високого ступеня чистоти.
Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте надає комплексну допомогу при синуситі (запалення навколонасових пазух):
- Він розріджує густий слиз, так що його легше виводити
- Він пригнічує запалення та деяких найпоширеніших бактеріальних збудників в дихальних шляхах
Розріджуючи та видаляючи слиз, включається механізм самоочищення дихальних шляхів, і вентиляція навколоносових пазух знову стає можливою. Можна усунути такі симптоми, як закладеність носа або головний біль тиску.
Огляд склад спеціальної суміші дистильованих ефірних олій, активного інгредієнту препарату Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте:
- Евкаліптова олія в основному використовується для лікування респіраторних захворювань, застуди, грипу та закладеності носа. Серед іншого, він чинить протимікробну та протизапальну дію.
- Миртова олія застосовується при респіраторних захворюваннях, оскільки сприяє виробленню рідшого носового секрету та його транспортуванню. Миртова олія також чинить протимікробну дію.
Як і лимонна олія, олія солодкого апельсина може регулювати вироблення слизу та чинить антимікробну дію.
Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте: Спосіб застосування
Рекомендується запивати лікарський засіб склянкою води (кімнатної температури)
Капсулу слід приймати приблизно за півгодини до прийому їжі
Для покращення спокійного нічного сну, останню за день дозу препарату Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте слід приймати перед сном.
Поширені запитання/ Синусит
Лікування червоним світлом покращує кровообіг і тим самим підтримує власну імунну відповідь організму у запалених тканинах. Застосування при синуситі може допомогти полегшити симптоми.
Гострий синусит триває максимум 12 тижнів, і протягом цього періоду симптоми повністю зникають. Хронічний синусит характеризується тим, що він триває довше, ніж 12 тижнів, виникає знов і симптоми повністю не зникають.
Часте чхання та нежить, як правило, є першими ознаками застуди. Пізніше розвивається закладеність носа. Дихати носом стає все важче. Крім того, може порушитися відчуття смаку та запаху. На додаток до риніту, синусит навколоносових пазух також спричиняє відчуття підвищеного тиску та болю в області пазухи, тобто над щоками, на лобі та очима, а іноді і зубний біль. Синусит можуть також супроводжувати стікання слизу з носа, головний біль і кашель.
Якщо ви відчуваєте симптоми, характерні для синуситу, слід звернутися до лікаря. Не відкладайте надовго візит до лікаря. Це важливо для того, щоб з’ясувати причини, отримати відповідну терапію та уникнути ускладнень.
Синусит лікують хірургічним шляхом у разі його хронічності. Крім того, якщо пацієнт має анатомічні причини синуситу, наприклад скривлена носова перегородка або поліпи в носі, іноді необхідна операція. Під час хірургічного втручання видаляють уражені тканини та усувають анатомічно вузькі місця. Наприклад, шляхом випрямлення носової перегородки можна відновити дренаж секрету та вентиляцію придаткових пазух носа.
При лікуванні гострого/інтермітуючого риносинуситу, особливо на початку хвороби, зазвичай застосовуються назальні протинабрякові засоби, щоб досягти кращої вентиляції та дренажу пазух. Прийом муколітичних препаратів, таких як Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте, сприяє подальшому відведенню слизу. За необхідності лікарські засоби, що зменшують лихоманку або знеболюють, можуть полегшити такі скарги, як біль в області обличчя, головний біль та лихоманка). Якщо лікар діагностує бактеріальний синусит, можна додатково призначити антибіотики.
У разі гострого синуситу краще уникати польотів, якщо це можливо, оскільки у разі запалення необхідна вентиляція пазух обмежується. Під час польоту в літаку відбуваються коливання тиску під час зльоту та посадки. Це може призвести до надмірного або надлишкового тиску в навколоносових пазухах. Це явище відоме як баросинусит.
При хронічному синуситі, у випадку звуження пазухи, під час авіаперельоту баланс тиску може порушуватися, а також може виникати біль.
Зазвичай більшість простудних захворювань і, отже, також гострий синусит викликають віруси. Якщо бактерії викликають інфекцію або якщо розвивається вторинна бактеріальна інфекція, лікар призначить вам антибактеріальний засіб. Антибіотики не ефективні у відношенні до вірусів.
Якщо у вас вже є застуда, важливо, щоб вона не поширилася. Пийте достатню кількість рідини, відпочивайте та, за можливості, уникайте занадто великих стресів. Деякі муколітичні та протинабрякові засоби можуть допомогти зменшити набряк слизової оболонки носа і дозволити виведення секрету ще до появи синуситу. Зверніть увагу, що не слід користуватися деякими назальними спреями та назальними краплями довше тижня, оскільки це може спричинити ефект звикання. Тому для правильного використання лікарських засобів завжди консультуйтеся зі своїм фармацевтом і уважно читайте інструкцію з медичного застосування для пацієнтів. Крім того, зрошення носу фізіологічним розчином і парові інгаляції можуть позитивно впливати на слизову оболонку.