Синусит: що робити?
Параназальний синусит часто розвивається в результаті застуди, коли секрет не може витікати. Він може вражати одну або кілька пазух, наприклад, гайморові пазухи або лобні пазухи. Для лікування синуситу виявилися ефективними протинабрякові назальні спреї, глюкокортикоїди та деякі рослинні засоби, наприклад, Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте. Домашні засоби також можуть полегшити симптоми. Дізнайтеся, що ви дійсно можете зробити при синуситі.
Гострий синусит: що може допомогти
Розпираючий біль в області обличчя, закладеність носа і втома: хворі люди задаються питанням, що вони можуть зробити, щоб покращити симптоми синуситу. Перш за все, слід забезпечити дренаж секрету та зупинити запалення в придаткових пазухах. Тут може допомогти муколітичний засіб, що містить рослинні діючі речовини, наприклад, особливу суміш ефірних олій в препараті Респеро Миртол та Респеро Миртол Форте: препарат розріджує слиз і тим самим допомагає активувати механізм самоочищення дихальних шляхів, війки можуть відновити свою роботу, та легше транспортувати слиз.
Синусит: лікування та медикаментозна терапія
Що швидко допомагає при синуситі? У якості додаткового засобу від застуди можна використовувати назальні краплі або спреї. Вони усувають набряк слизової оболонки носа, і полегшують дихання. Якщо ви захворіли на синусит, спричинений бактеріями, може знадобитися лікування антибактеріальним засобом, але лише лікар може визначити, чи є причиною вашого синуситу віруси або бактерії.
Лікування синуситу: Коли звертатися до лікаря?
Іноді важко відрізнити синусит від застуди: в обох випадках спостерігається закладеність носа та з’являється відчуття нездужання. Однак, якщо протягом п’яти днів покращення не настане, але ви втрачаєте нюх та з’являється біль в області обличчя, дуже ймовірно, що за симптомами стоїть синусит. Для лікування синуситу лікар може дати конкретні поради та призначити лікарські засоби.
Особливо, якщо ви страждаєте на періодичні захворювання, рекомендується відвідати ЛОР-лікаря. За допомогою специфічної діагностики він може знайти причину повторюваних запалень та запропонувати відповідну терапію.
Лікування хронічного синуситу
Подібні заходи можна застосовувати для лікування хронічного синуситу, а також при гострому синуситі. Крім того, причини хронічної форми можуть бути усунені, наприклад, звуження пазух або зміни слизової оболонки носа, такі як поліпи.
На додаток до цілеспрямованого лікування синуситу за допомогою лікарських засобів та зазначених вище засобами, лікар часто радить промити пазухи або - якщо немає альтернативних форм лікування - хірургічне втручання.
Ви можете знайти додаткову інформацію в розділі