Шляхи зараження бронхітом
Чи є бронхіт заразним чи ні, залежить від того, описаний він як гострий чи хронічний. Гострий бронхіт зазвичай виникає під час або після застуди і викликається вірусами, такими як аденовіруси, риновіруси, грип типу А та В та парагрипп.
У більш рідкісних випадках, інфекцію викликають бактерії. У випадку хронічного бронхіту, найважливішим причинним фактором є вплив тютюнового диму через активне куріння або пасивне вдихання. Інші подразники, такі як озон, діоксид сірки, дрібний пил і гази, також можуть призвести до розвитку хронічного бронхіту. Незважаючи на те, що бактеріальні та вірусні інфекції зазвичай викликають гострий бронхіт, повторне інфікування може спричинити і хронічний бронхіт.
Як заразитися на гострий бронхіт
Зараження відбувається через передачу збудників повітряно-крапельним шляхом. При чханні, кашлі чи розмові хвороботворні мікроорганізми потрапляють у повітря разом із крихітними крапельками. Потрапивши у повітря, їх можуть вдихнути інші люди, де вони спричиняють хвороби, якщо імунна система не реагує вчасно та не знищує ці організми. Однак зараження можливе також при безпосередньому контакті із забрудненими поверхнями (дверні ручки, крани, телефонні приймачі, клавіатури, ручки в громадському транспорті). Часто тоді людина несвідомо торкається свого обличчя, носа, рота чи очей. Патогенні мікроорганізми можуть використовувати контакт зі слизовою оболонкою як вхідний порт і поширюватися далі. Ймовірність заразитися зростає в холодну пору року в період епідемій (взимку та навесні). Мокра холодна погода та сухе нагріте повітря в перегрітих приміщеннях ще більше полегшують розповсюдження збудників. Сухі слизові оболонки не чинять опору та сприяють заселенню вірусів.